Minibasketshow - CVC

Ďalší vydarený ročník Minibasketshow
CVČ v Leviciach bolo usporiadateľom regionálneho kola v spolupráci SBA a ZŠ Saratovská 85,ktorá sa stala aj  jeho víťazom a postúpila do celoslovenského finále, kde obsadila  pekné 3.miesto.

Ďalší vydarený ročník Minibasketshow
Po šiestich regionálnych kolách, ktoré sa postupne konali v Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Ružomberku, Leviciach a dvakrát v Bratislave, sa víťazi predstavili na celoslovenskom finále, ktoré sa konalo v Hant Aréne v Bratislave.
Regionálni organizátori boli podporení finančnou sumou na pokrytie základných nákladov, boli im dodané ceny (materiál) a zabezpečená mediálna propagácia v rámci možností SBA. Košice, Spišská Nová Ves, Ružomberok, Levice a Bratislava sa postarali o šesť skvelých podujatí, ktoré v danom regióne výrazným spôsobom propagovali basketbal.
Finalisti z jednotlivých regiónov:

Košice – ZŠ Užhorodská
Spišská Nová Ves – ZŠ Komenského (Svit)
Ružomberok – ZŠ Bystrická cesta
Levice – ZŠ Saratovská
Bratislava I. – ZŠ Gessayova
Bratislava II. – ZŠ Vazovova

Finále
Slovenská basketbalová asociácia na seba prebrala všetky náklady spojené s organizáciou tohto utešeného basketbalového podujatia. Školy boli ubytované v hoteli neďaleko športovej haly, mali zabezpečenú večeru, raňajky, obed a, samozrejme, pitný režim počas celého dňa.
Systém turnaja bol vopred známy. Šesť účastníkov sa rozdelilo do dvoch skupín. Prvé školské družstvá postupovali do finále, druhé tímy z tabuliek bojovali o tretie miesto a posledné si to rozdali o konečné umiestnenie.
Každý jeden zápas mal náboj, deti bojovali o každý jeden kúsok ihriska. V individuálnych súťažiach porážali družstvá, ktoré inak prehrávali súboje 3 : 3 svojich protivníkov, čím sa nám zrodili veľmi zaujímavé výsledky.
Celkovým víťazom sa po dramatickom finálovom súboji stala ZŠ Komenského zo Svitu, keď vo finále porazila ZŠ Bystrická cesta z Ružomberka. Zápasy nežili len na palubovke, ale aj mimo nej, keď sa do povzbudzovania zapájali nielen spoluhráči, ale aj družstvá, ktoré práve nehrali.
Z detí bolo cítiť odhodlanie, snahu, boli motivované a pozitívne naladené spolu so svojimi trénermi/učiteľmi počas celého dňa.
Na základe podpory FIBA sa mohli účastníci tešiť z celkového počtu šesťdesiatich nových basketbalových lôpt, značkových basketbalových dresov, ako aj značkových basketbalových tričiek.
O celkovú atmosféru sa staral profesionálny DJ s moderátorom, ktorí dali podujatiu punc najvyššej kvality.
Výsledné poradie: 1.ZŠ Komenského Svit
                              2.ZŠ Bystrická cesta Ružomberok